Vandens gręžinių nauda ir trūkumai

Vandens gręžinių nauda ir trūkumai

Daugelyje Lietuvos kaimo vietovių arba už didžiųjų miestų ribų vanduo dažnai tiekiamas iš vandens gręžinių. Tiesą sakant, Lietuvoje nemaža dalis gyventojų naudojasi vandens gręžiniais. Yra daug apskričių šalyje, kuriose didžioji dalis gyventojų gauna geriamojo, valymo, maisto gaminimo ir maudymosi vandens iš vandens gręžinių, esančių šalia jų namų. Vandens gręžiniai yra efektyvus sprendimas vietovėms, kurios neturi tiesioginio ryšio su miesto vandens tiekimo sistema. Tačiau reikia nepamiršti, kad vandens gręžiniai gali turėti ne vien privalumus, bet turi ir savų trūkumų.

Vandens gręžinių privalumai ir trūkumai

Privalumai

  • Beveik nepertraukiamas vandens šaltinis.
  • Tai labai ekonomiškas metodas vandens tiekimui į būstą.
  • Vandens gręžiniai tarnauja ilgai.
  • Vandens gręžiniai leidžia pasiekti vandenį beveik kiekvienoje Lietuvoje vietovėje.

Trūkumai

  • Vanduo gali būti kietas.
  • Jeigu yra pasenęs filtras, vanduo gali turėti bakterijų.
  • Siurblius rekomenduojama atnaujinti kas dešimt metų.
  • Ne visiems patinka natūralaus vandens skonis.

Su kokiomis problemomis susiduriama namuose, turint vandens gręžinį?

Vanduo iš šulinio dažnai turi didesnį rizikos lygį būti užterštu neigiamais komponentais, pavyzdžiui, kalcio, magnio ir kitomis potencialiai kenksmingomis mineralinėmis medžiagomis. Tai vyksta, nes vanduo teka per jūsų privačią metalinę vandens gręžinių konstrukciją. Jei nėra filtravimo sistemos, šie teršalai gali plisti visame vandenyje, kurį naudojate namuose kasdien. Vanduo iš vandens gręžinių dažnai vadinamas “sunkiuoju vandeniu”, ir dėl jo gali susidaryti nuosėdos. Tokios nuosėdos gali sugadinti santechniką, palikti dėmių ant indų, džiovinti odą ir sukelti kitus sunkumus. Šių nuosėdų pašalinimas gali būti sudėtingas.

Tačiau, nepaisant šių rūpesčių, svarbu paminėti, kad vandens gręžinių vanduo gali būti visiškai nekenksmingas, jei yra naudojama tinkama filtravimo sistema!

Kaip vandens gręžinių tyrimas gali man padėti?

Reikia nepamiršti, kad yra vandens tyrimai, kurie padeda nustatyti vandens švarumą ir saugumą. Jūs gausite išsamią ataskaitą apie esamus teršalus ir galite sužinoti apie savo namuose esančią vandens kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *