Ką svarbu žinoti apie buhalterinės apskaitos ir mokesčių konsultacijas?

Ką svarbu žinoti apie buhalterinės apskaitos ir mokesčių konsultacijas?

Tam, kad verslas būtų sėkmingas, reikalingos įvairios sąlygos, o viena iš svarbiausių yra tinkamas buhalterinės apskaitos vedimas. Verslas kuriamas ir vystomas tikintis gauti finansinę naudą, tad natūralu, jog turi būti stebimos įplaukos ir išlaidos. Todėl kiekvienam verslui reikalinga vesti buhalterinę apskaitą – tai daryti įpareigoja ir įstatymas.

Taip pat buhalterinė apskaita suteikia vadovui ir kitiems susijusiems asmenims esminę informaciją apie įmonės esamą padėtį, ateities perspektyvas ir padeda priimti įmonei naudingesnius sprendimus, kurie padeda auginant verslą.

Neatsiejamas nuo verslo ir mokesčių mokėjimas, tad kiekvienam verslininkui aktualu ir buhalterio teikiamos mokesčių konsultacijos, kurių dėka daug lengviau nepasiklysti biurokratinėse subtilybėse.

Kokią veiklą apima buhalterinė apskaita?

Buhalterinė apskaita yra visas kompleksas veiklų – yra registruojami buhalteriniai įrašai, atliekamos finansinės ataskaitos (įmonės vadovui, investuotojams, kreditoriams ir pan.), skaičiuojamas darbo užmokestis, sudaromos asmens kortelės, pildomos deklaracijos apie gautą darbo užmokestį, vykdoma turto apskaita, pajamų ir sąnaudų apskaita, teikiama informacija Valstybinei mokesčių inspekcijai ir SoDrai bei kt.

Kam reikalinga buhalterinė apskaita ir mokesčių konsultacijos?

Nesvarbu, ar įmonė smulki, vidutinė, ar didelė (VŠĮ, IĮ, UAB, AB, MB) – kiekvienai praverčia profesionalus buhalteris, kurio dėka ne tik vedama įmonės buhalterinė apskaita, bet taip pat papildomai gali būti suteikiamos ir mokesčių konsultacijos. Taip pat svarbu paminėti, jog pats savininkas savo įmonėje gali vesti buhalterinę apskaitą tik IĮ ir MB.

Buhalterinė apskaita padeda įvertinti įmonės veiklos rezultatus, laiku spręsti įvairias problemas, sumažinti riziką tam tikrais klausimais, laiku atsiskaityti su investuotojais ar kreditoriais, tiekėjais ir pan.. Taip pat buhalterinės apskaitos dėka galima įvertinti darbuotojų našumą, planuoti įmonės pinigų srautus ir kt.

Mokesčių konsultacijos svarba verslui

Mokesčių konsultacijos itin svarbios norint sukurti stabilų ir konkurencingą verslą. Įstatymai ir normatyviniai aktai nuolat kinta, todėl svarbu  patikėti mokesčių klausimus savo srities profesionalams, o savo laiką ir dėmesį skirti pagrindinei įmonės veiklai vystyti.

Jei profesionali mokesčių konsultacija atlikta laiku, kartais įmonei gali būti sutaupyta ir nemažai lėšų – buhalteris gali patarti, kokiu laiku mokami įvairūs mokesčiai (NTM, akcizo, PM, GPM, PVM, muitų ir kt.) ar kaip pasinaudoti tam tikromis mokestinėmis lengvatomis, taip pat patars mokesčių apskaičiavimo, mokestinių ginčų, mokesčių taikymo ir optimizavimo bei kitais klausimais.

Pabaigai

Straipsnyje aptariama, ką svarbu žinoti apie buhalterinės apskaitos ir mokesčių konsultacijas verslui. Visai nesvarbu, ar tai nauja ar jau senesnė įmonė – domėtis buhalterija būtina visada.

Svarbiausia ieškoti geriausiai savo darbą išmanančio buhalterio ar buhalterinius darbus atliekančios įmonės, kuri suteiktų visapusišką pagalbą kasdieniame verslininko kelyje ir būtų išvengta skaudžių klaidų, kurios gali negrįžtamai pakenkti verslui ir jo augimui.

Straipsnis parengtas vadovaujantis contourenterprise.lt medžiaga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *