Kremavimo paslaugos Lietuvoje: privalumai nusveria galimus trūkumus

Kremavimo paslaugos Lietuvoje: privalumai nusveria galimus trūkumus

 

Kremavimo paslaugos visame pasaulyje, o tame tarpe ir Lietuvoje, sparčiai populiarėja. Vis dėlto, ne visi žmonės jaučiasi apsisprendę dėl šios paslaugos. Jeigu į šią grupę patenkate ir Jūs, dalinamės kremavimo privalumais ir trūkumais.

Tikimės, kad tai padės priimti sprendimą atsisveikinant su artimu žmogumi.

Privalumas nr. 1: Kaina.

Tai pigiau. Jei nėra karsto, palaidojimo, paminklo ar sklypo, kremavimas gali kainuoti tik šeštadalį to, kiek kainuoja tradicinis laidojimas. Kremavimas Lietuvoje gali kainuoti apie 400 eurų.

Privalumas nr. 2: Laikas.

Kartais laidojimo paslaugos (ceremonija) negali būti surengiama labai greitai (pavyzdžiui, į laidotuves turi atvykti artimieji iš užsienio).

Jeigu planuojama mirusį šarvoti ir laidoti tradiciniu būdu, laidotuvės gali būti skubotos dėl atmosferos veiksnių poveikio velionio palaikams. Visa tai gali sukelti didelį stresą artimiesiems. Tuo tarpu kremavimo paslaugos užtikrina, kad galėsite skirti daugiau laiko atsisveikinimo ceremonijai planuoti ir apgalvoti visas smulkmenas.

Privalumas nr. 3: Paprastesnė logistika.

Kremavimo paslaugos užtikrina paprastesnį palaikų gabenimą iš vienos vietos į kitą. Jei turite artimųjų ar šeimos narių, gyvenančių skirtingose šalies vietose, laidojimo ceremoniją galite lanksčiau organizuoti visiems lengviau pasiekiamoje vietoje – urnos, kuriose laikomi kremuoti mirusiojo palaikai, yra be vargo pervežamos.

Tradiciškai laidojant, niekada neturėsite tiek lankstumo renkantis laidojimo vietą: karsto gabenimas yra gerokai sudėtingesnė procedūra.

Trūkumas nr. 1: Kremavimo paslaugos prieinamos ne visur.

Kremavimo rinka Lietuvoje sparčiai plečiasi, nes ši paslauga darosi vis paklausesnė. Vis dėlto, krematoriumai yra toli gražu ne kiekviename šalies mieste. Priklausomai nuo to, kur gyvenate, gali tekti atlikti kreiptis dėl kremavimo paslaugų į įstaigas kituose miestuose, nuvažiuoti keliasdešimt ar net kelis šimtus kilometrų.

Trūkumas nr. 2: Kremavimo paslaugos ne visų vertinamos palankiai.

Nors kremavimas yra pažangus ir pagarbus būdas atsisveikinti su mirusiuoju, šio tipo laidojimo paslaugos priimtinos ne visiems. Kai kurie šeimos nariai gali griežtai laikytis tradicinių normų ir nepritarti palaikų kremavimui.

Verta paminėti, kad daugelis religijų palaiko palaikų kremavimą, todėl vis daugiau žmonių ima palankiai vertinti šią paslaugą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *