Kurią šildymo sistemą pasirinkę laimėsite daugiausiai?

Kurią šildymo sistemą pasirinkę laimėsite daugiausiai?

Nuolat brangstant dujoms ir elektrai, vis daugiau dėmesio skiriama alternatyviems energijos šaltiniams. Privataus būsto statyboje plačiai naudojami šilumos siurbliai – sistemos, kurios leidžia organizuoti namo šildymą žiemą, oro kondicionavimą vasarą ir karšto vandens tiekimą.

Šilumos siurbliai yra labai ekologiška ir ekonomiška įranga. Dirbdami jie naudoja atsinaujinančius gamtos išteklius, kurie svarbūs aplinkai. Ir jie gali sumažinti namo šildymo išlaidas 2,5–3 kartus, palyginti su elektrinio šildymo naudojimu. Privalumai taip pat apima visišką autonomiją ir daugeliu atvejų paprastą montavimą.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Sistema šildymui šilumos siurblio pavidalu, skirtingai nei katilas, pats negamina šilumos. Tai tik leidžia jį gauti iš aplinkos ir paversti mums naudinga forma. Pavyzdžiui, lauko orą, esantį -10 °C, jis atvėsina dar 4 °C, o tokiu būdu surinktą energiją naudoja vandens šildymui centrinio šildymo kontūre nuo 30 iki 35 °C. Taigi mes vėsiname tai, kas jau labai šalta, ir šildome tai, kas yra palyginti šilta.

Atsižvelgiant į energijos paėmimo ir nukreipimo technologiją, išskiriami šie šilumos siurblių tipai:

  • „oras-oras“;
  • „oras-vanduo“;
  • „geoterminis“;
  • „žemė (gruntas) – vanduo“;
  • „Hibridiniai šilumos siurbliai“.

 

Geriausia būtų pradėti nuo šildymo projekto. Šildymo projektas suteiks pasitikėjimo ir palengvins šilumos siurblių tinkamą parinkimą. Jei turite šildymo projektą, jums daug patogiau pereiti prie šilumos siurblio pirkimo.

Įsivaizduokime, kad Jūsų namo šildymo projekte numatyta 10kW šilumos apkrova. Dabar turite gerą pagrindą, todėl nesunkiai apsispręsite renkantis šilumos siurblį. Dažni atvejai, kai namui reikia 10 kW, o šilumos siurblys pasirenkamas 6 kW.Tokiu atveju kompresorius turės pastovią, didelę apkrovą, daugiau darbo valandų nei numatyta.

 

Gali nutikti ir atvirkščiai, pavyzdžiui, kai namui reikia 10 kW šilumos apkrovos, o pasirenkate 12 ar 14 kW, baiminantis, kad gali neužtekti. Taigi, mes kalbame apie reikalingos šilumos apkrovos pervertinimą ir tai yra daug geriau, palyginti su ankstesniu atveju. Galingesnių šilumos siurblių darbo ciklai dažnai yra per trumpi Pernelyg didelis šilumos siurblio įjungimas ir išjungimas sukelia žalą gyvybiškai svarbioms sistemos dalims. Be to, galingesnis šilumos siurblys jums kainuos brangiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *