Patarimai kaip išsirinkti tinkamas lauko duris

Patarimai kaip išsirinkti tinkamas lauko duris

Detalus gidas, skirtas padėti pasirinkti lauko duris, kurios ne tik apsaugos jūsų šeimą, bet ir padidins būsto vertę bei sumažins šildymo išlaidas. Svečiai pirmiausia pamatys jūsų namų priekines duris. Todėl svarbu, kad jos atrodytų puikiai, užtikrintų šilumos išlaikymą namuose ir apsaugotų namus nuo nepageidaujamų svečių. Tinkamai pasirinkus duris, galite sumažinti šildymo sąnaudas iki 10 %.

Štai į ką reikia atsižvelgti renkantis naujas lauko duris

Iš ko pagamintos durys

Plienas yra labai praktiškas ir ekonomiškas pasirinkimas, suteikiantis puikų atsparumą orui ir saugumą. Plieninės lauko durys yra tvirtesnės nei medinės ar stiklo pluošto durys, ir jos nesikeičia laikui bėgant. Geriausios plieninės durys yra gaminamos su vidiniu rėmu ir putplasčio izoliacija, o jų išvaizda gali būti medžio imitacija ar kita apdaila.

Stiklo pluošto durys yra populiarus pasirinkimas dėl jų ilgaamžiškumo ir mažos priežiūros reikmės. Nors pigios stiklo pluošto durys gali sulyti, aukščiausios kokybės variantai yra brangesniame kainų spektre.

Durų energijos efektyvumas ir izoliacija

Plieninės bei stiklo pluošto durys dažniausiai pasižymi geresne izoliacija nuo išorinių veiksnių palyginti su medinėmis durimis. Tačiau dauguma šilumos nuostolių kyla dėl oro pratekėjimo šalia durų, o ne pro jas. Renkantis duris, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į pačių durų kokybę, bet ir į jas supančiąs konstrukcijas: sandarinimo juostelė turi kokybiškai sandarinti, o durų apatinis kraštas turi tinkamai prisitaikyti prie slenkščio.

Dauguma šiuolaikinių išorinių durų yra gaminamos ne iš vienintelės medžiagos, bet iš kelių sluoksnių, užtikrinančių maksimalią izoliaciją ir saugumą. Aukštos kokybės plieninės ir stiklo pluošto durys paprastai projektuojamos su termine pertrauka, tai yra medžiaga, atspari šilumos perėjimui, esanti tarp išorinio ir vidinio sluoksnio, kad šaltis ar šiluma nepratektų pro duris, ir ant jų vidinės pusės neatsirastų kondensatas.

Durų saugumas

Svarstant saugumo klausimą, šiuolaikinės lauko durys, nepriklausomai nuo jų medžiagos – plieno, medžio ar stiklo pluošto – pasižymi panašiu stiprumu. Tačiau dažnai problemos kyla su užraktų mechanizmais.
Jeigu Jūsų pasirinktos lauko durys turi stiklinius elementus arba šalia esančius langus, reikėtų įsitikinti, kad stiklas yra atsparus smūgiams. Toks stiklas turėtų būti taip pat glazūruotas, kad būtų sunkiau jį pažeisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *