Asmeninis tobulėjimas

Asmeninis tobulėjimas

Apie asmeninį tobulėjimą yra prirašyta begalė knygų ir pasiūlyta labai daug principų, kuriais reiktų vadovautis. Šiame įraše nusprendžiau pasidalinti tais principais, kuriais vadovaujuosi pats ir kurie man padeda gyvenime siekti tikslų.

Pirmiausia apie asmeninį tobulėjimą ir jo įtaką mūsų gyvenimui. Kiekvieno iš mūsų dabartinis gyvenimas yra mūsų mąstymo atspindys. Pirmiausia viskas keičiasi viduje, tik po to tai realizuojasi. Norint gerinti savo gyvenimą, jį kurti, susitvarkyti su pokyčiais reikia nuolatos tobulinti savo vidų – t. y. mąstymą. Asmeninis tobulėjimas labai susijęs su sėkme. Kvaila yra tikėtis kitokio rezultato, viską darant taip pat, kaip ir anksčiau. Lygiai taip pat naivu yra tikėtis pasiekti sėkmę nepatobulėjus ir neišlavinus savo mąstymo, kuris ir atnešė mums netenkinantį rezultatą. Žmogus privalo nuolatos augti ir tobulėti – tai ir yra sėkmės pagrindas. Tuo vadovaujuosi jau senai, žemiau pasidalinsiu principais ir patarimais, kurie man padeda siekti progreso.

1. Skaitykite

Turiu įproti pirkti daugiau knygų nei iš tikrųjų spėju perskaityti. Knygos yra puikus išminties šaltinis. Įsipareigokite sau perskaityti per mėnesį 2-3 knygas. Tai nėra daug, jei efektyviai planuojate savo laiką. Labai svarbu išsiugdyti įprotį dalį savo atlyginimo skirti knygoms, nes tai yra puiki investicija į save. Mums normalu skirti dalį pinigų maistui, dalį benzinui, dalį drabužiams, tai kodėl negalime skirti knygoms? Tuo labiau, kad nuo to priklauso mūsų trokštami rezultatai. Knygas laikau tokia pat būtinybe kaip maistas, tik šiuo atveju, jos maitina mūsų protą. Jeigu esate užimti ir neturite laiko skaityti, pirkite audio knygas. Šiandieniniame pasaulyje nėra nieko neprieinamo, tuo labiau, kad „amazon.com“ tiesiog perkrautas audio knygomis. Nuolatinis skaitymas tobulina mūsų mąstymą, suteikia reikiamų žinių, įkvepia, gimdo idėjas ir išlaiko mus teisingame kelyje tikslo link.

Visi žino „Google“ kompaniją, bet pakankamai mažai žmonių žino „Google Books“. Tai nuostabus informacijos resursas, kuriame yra begalė skenuotų knygų. Visai nesenai užsinorėjau lyderystės enciklopedijos (Encyclopedia of Leadership). Tai yra vienas geriausių informacijos šaltinių lyderystės tema (bendra apimtis 1927 psl.). Problema, su kuria susidūriau, yra ta, kad knyga kainuoja nuo 600 iki 800 dolerių. Nemažai kaip už knygą, ar ne? Aš tiesiog apsilankiau adresu: http://books.google.com/, įvedžiau knygos pavadinimą ir viskas – visa skenuota knyga jau prieš mane, belieka tik skaityti ir semtis žinių. Norint skaityti ir įgauti žinių, išties nėra jokių apribojimų.

2. Kontroliuokite, ką ir kiek laiko žiūrite per televiziją

Aš esu iš tų žmonių, kurie visai nežiūri televizijos, nebent futbolo čempionatą ar kokį panašų pasaulinį renginį. Televizija daro labai didelę įtaką mūsų gyvenimui. Todėl pirmiausia atkreipkite dėmesį, kiek neigiamos informacijos ten skinda. Skiriant televizijai daug laiko, mes ne tik pasikrauname ta visa neigiama informacija, bet kartu ir pradedame abejoti savimi, pradedame skleisti tą pačią neigiamą energiją aplink save ir taip kenkiam tiek sau, tiek aplinkiniams. Nesakau, kad TV yra absoliutus blogis. Yra tikrai puikių specializuotų laidų ir kanalų, kuriuose tikrai, protingai atsirenkant, galima pasisemti ir žinių, ir naudos. Bet esu įsitikinęs, kad labai svarbu kontroliuoti viską, ką žiūrime ir kokią įtaką tai mums daro. Kitas erzinantis dalykas yra reklama. Aš vertinu savo laiką ir, nežiūriu filmų per TV – manau, per didelė prabanga pusę to laiko paskirti reklamos žiūrėjimui. Gyvename informacijos amžiuje: jei norite filmo, išsinuomokite arba atsisiųskite. Juk abejotinos vertės publicistinės laidos, arba nesuvokiamų tikslų pramoginės laidos vargu, ar mums reikalingos.

3. Apsupkite save sėkmingais žmonėmis

Visi turbūt girdėję taisyklę: su kuo sutapsi – tuo ir pats tapsi. Manau, tai visiška tiesa, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, su kuo mes bendraujame. Aplinka mums daro labai didelę įtaką. Suvokdami tai, mes galime rinktis, kokią įtaką mums darys aplinka – mus skatins ar kaip tik temps žemyn. Turbūt visi esate girdėję tokių frazių kaip: tau nepavyks, ką čia sugalvojai, nešok aukščiau bambos ir t.t. Dažniausiai jas mums sako žmonės, kurie tikrai nėra pasiekę nieko panašaus į tai, ko mes trokštame. Tikrai nuoširdžiai siūlau atsiriboti nuo tokių žmonių arba kiek įmanoma sumažinti bendravimą, nes tempti į apačią daug lengviau nei kelti į viršų. Koncentruokitės į sėkmingus žmones, jei šiuo metu tokių žmonių Jūsų aplinkoje nėra, stokite į įvairius klubus, kur renkasi Jūsų bendraminčiai, skaitykite sėkmingų žmonių biografijas, susiraskite žmones, kurie Jūsų norimoje srityje pasiekė tai, ko trokštate Jūs – būtinai pasistenkite su jais susitikti. Jei pasinaudosite šiuo patarimu, garantuoju, kad pasikeis ne tik Jūsų rezultatai, bet ir savijauta, nes sėkmingi ir stiprūs žmonės įkvepia.

4. Kelkite tikslus

Tikslai yra varomoji jėga, todėl labai svarbu palaikyti šį variklį. Reguliariai peržiūrėkite savo tikslus. Jei juos jau pasiekėte, kelkite naujus, nestovėkite vietoje. Man labai padeda savo tikslų peržiūrėjimas, kartais net perrašymas kiekvieną rytą. Taip prieš pradedant darbo dieną aš jau duodu signalus savo protui į ką reikia orientuotis. Apie tikslų kėlimą mano blog‘e jau yra įrašas. Jei tai Jums nauja, pradėkite nuo jo.

5. Įveikite baimes

Įvairios baimės labai riboja mūsų galimybes. Labai svarbu tiksliai identifikuoti, kokia baimė ar nuostata mums trukdo augti ir tobulėti, o tada rasti būdą, kaip ją pašalinti. Daugumą baimių įveikiamos per patirtį, nes su patirtimi įgauname pasitikėjimo savimi. Kaskart, kai norėsite augti, bet dvejosite ir abejosite, ar tai geras žingsnis, paklauskite savęs, kas iš tikrųjų jus glumina ir kas gali nutikti blogiausio, jei Jums nepasiseks. Būkite atviri sau, dažniausiai blogiausias variantas būna visai nebaisus, palyginti su galimybe gauti, tai ko siekiame. Labai mėgstu frazę: „ko tu bijai? Juk žemiau grindų nenukrisi.“ Taigi, stenkitės nuolat plėsti savo komforto zoną, įveikdami savo baimes ir įgaudami naujos patirties. Puikus straipsnis apie baimes yra parašytas buecherx.eu – portale.

6. Mąstykite pozityviai

Esu visiškas optimistas ir nematau jokio pagrindo būti kuo nors kitu. Pozityvus mąstymas įkvepia, atveria galimybes ir neleidžia nuleisti rankų, kai kažkas nepasiseka. Filtruokite informaciją, kurią gaunate, atsirinkite tik tai, kas naudinga ir pozityvu, neapkraukite savęs nereikalingomis abejonėmis.

Pozityvų mąstymą labai padeda išlaikyti visa tai, apie ką kalbėjau anksčiau: skaitydami knygas save įkvepiate ir gaunate reikiamų žinių, kontroliuodami televiziją atsiribojate nuo neigiamos informacijos, būdami tarp sėkmingų žmonių matote realų pavyzdį ir rezultatą, keldami tikslus svajojate ir programuojate save sėkmei, įveikdami baimes įgaunate pasitikėjimo savimi, o visa tai nepaliaujamai ir tvirtai skatina Jus kurti ir veikti.

Tai, mano nuomone, yra esminiai dalykai, kurie man padeda siekti sėkmės. Nesakau, kad tai yra universali ir neginčijama tiesa – tai tiesiog mano patirtis rodanti, kad visi šie metodai veikia kuo puikiausiai. Labai tikiuosi, kad rasite kažką, ką galėsite pritaikyti sau, o gal net pritaikysite viską. Universali tiesa yra tik tokia: pirmiausia pokyčiai turi įvykti viduje, tik tada ima keistis realybė. Asmeninis tobulėjimas yra visko pagrindas, todėl labai atsakingai į tai žiūrėkite. Atraskite dalykus, kurie, siekiant vidinio augimo, efektyviausi būtent Jums. Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *