Kaip pasiruošti išsirinkti vokiečių aviganį

Kaip pasiruošti išsirinkti vokiečių aviganį

REA – Rytų Europos aviganį, ŠBA – Šveicarų baltą aviganį

1. Renku informaciją

  • skaitau apie šią veislę, žiūriu vaizdo įrašus, ieškau informacijos internete;
  • daug kalbu su šeimos nariais;
  • bendrauju su šios veislės žinovais( dresuotojais, kinologais, žmonėmis, kurie turi šias veisles);
  • apsilankau parodose, šunų varžybose;
  • jei yra galimybė apsilankau pas pasienio, muitinės ar policijos kinologus, renku informaciją, nes šiose tarnybose tarnauja daugiausia šios veislės šunys;
  • apsilankau veislynuose kur išvedami šios veislės šuniukai;
  • artimiausiame klube sužinau apie veislynus Lietuvoje, išklausau jų vertinimus ir rekomendacijas dėl šuniuko įsigijimo;
  • aplankau veislyną (geriau kelis) iš kurio ketinu įsigyti šuniuką;
  • būdamas veislyne susidarau vaizdą apie veislyne esančius šunis, apie veislyno savininką, jo patirtį, žinias, pagalbą auginant ir auklėjant šuniuką.

2. Geriausia, kad šiame procese dalyvautų visi šeimos nariai

Tai būtų visų šeimos narių tikslo siekimas, geresnis susipažinimas su veisle, o tai padės teisingiau išsirinkti šuniuką, patirties įgaus visi šeimos nariai. Neskubėk daryti išvadų – kiekvienas patarimas yra naudingas. Žinoti teks daug, nuo šuniuko iki senyvo jo amžiaus.

3. Susipažinus su laikymo sąlygomis

Ir priklausomai nuo to, kaip šuniukas bus laikomas pas jus, prieš įsigydamas būtinai pasiruošk. Bus lengviau parsivežus šuniuką, turėsite daugiau laiko skirti naujam savo draugui.

JEI ATLIKAI DIDELĮ DARBĄ – daug sužinojai apie šią veislę ir nėra nė mažiausios abejonės tavyje ir šeimoje, ir esi tvirtai įsitikinęs, kad tik šios veislės šuo tau reikalingas, tvirtu žingsniu ženk į priekį ir įsigyk šį nuostabų gamtos kūrinį.

NESKUBĖK – tai žingsnis ir ilgas kelias , kuriuo reikės eiti kartu apie dvylika – šešiolika metų – tiek gyvena vokiečių, rytų europos ir baltieji šveicarų aviganiai. Reikia surinkti kuo daugiau informacijos apie norimos veislės šunis.  Prieš žengdamas paskutinį žingsnį – parsivežimą į namus, dar kartą šeimos narių rate aptarkite viską, nepamiršdami, kad tai bus naujas šeimos narys, kuriuo teks rūpintis visiems.

Jei jūs tarsite TAIP, tai su džiaugsmu atidarykite duris būsimam ištikimam draugui.

Kinologas Kęstas Petrauskas – Portalo www.aviganiai.lt autorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *