Dantų implantai miegantiems pacientams

Dantų implantai miegantiems pacientams

Dantų implantavimas – tai procesas, kurio metu dantų šaknys pakeičiamos įsriegtais metaliniais kaiščiais, o pažeisti ar trūkstami dantys pakeičiami dirbtiniais dantimis, kurie atrodo ir veikia labai panašiai kaip tikri dantys. Vaikų odontologas Vilniuje implanuotis dantis be papildomų išlaidų, implantas nuo kitų danties keitimo galimybių skiriasi tuo, kad pakeičia ne tik dantį, bet ir šaknį. Jie palaiko vainikėlius ar protezus taip pat, kaip šaknys palaiko natūralius dantis.    

 

Dantų implantai miegant

 

Skirtingai nuo alternatyvių, tokių kaip protezai, dantų implantų nereikia išimti, o jūs galite naudoti implantuotą dantų šepetėlį, siūlą, valgyti, gerti ir miegoti. Tinkamai prižiūrint, implantai gali tarnauti taip pat ilgai, kaip ir natūralūs dantys. Pagrindinis implanto privalumas yra tvirta atrama naujam dantukui, o tai reikalauja, kad kaulas aplink implantą išgytų. Kadangi implante esantis titanas susilieja su žandikaulio kauliu, implantas neslysta, nekelia triukšmo ir nepažeidžia kaulų, pavyzdžiui, fiksuotų tiltų ar protezų.

    

Jūsų odontologas atkurs žandikaulį, jei jis neatlaikys implantų. Jei implantas nesusilieja su kaulu, dantų chirurgas gali jį išimti. Asmuo gali pakartoti implantavimo procedūrą, kai sritis sugis. Diskomforto lygis gali skirtis kiekvienam žmogui ir priklauso nuo chirurgo įdėtų implantų skaičiaus.

    

Šie simptomai dažnai apima kraujavimą arba patinimą aplink implanto vietą. Nors ir retos, pooperacinės infekcijos, tokios kaip periimplantitas, gali sukelti stiprų skausmą, patinimą ir kraujavimą, dėl kurio gali pasunkėti miegas. Remiantis 2017 m. apžvalga, periimplantitas gali progresuoti ir sukelti simptomus iki 5 metų. Ilgalaikės problemos Periimplantitas yra dantenų ligos rūšis, dėl kurios nyksta kaulas, laikantis implantus.

    

Dantenų recesija Kai kuriais atvejais žmogus gali pastebėti, kad dantenų audinys aplink implantą pradeda įdubti. Kai dantis netenkamas arba pašalinamas ir nepakeičiamas, žandikaulio kaulas gali pradėti irti. Nesant danties šaknies, laikui bėgant kaulas pradės trauktis.

    

Odontologas juos įterpia tiesiai į žandikaulį, kur dirbtinai pakeičia trūkstamo danties ar dantų šaknį. Prieš atliekant dantų implantavimo operaciją, jūsų dantų griežimo įprotis turi būti koreguojamas padedant odontologui.

    

Kadangi ilgas griežimas dažnai nualina sveikus dantis, daugelis žmonių domisi labiau pažeistus dantis pakeisti dantų implantais. Šia dvasia yra keletas dantų implantų tipų, skirtų gydyti pacientus, kurių dantų trūksta, trūksta ar yra pažeisti dantys. Jei jums reikia pakeisti daugiau nei vieną dantį, galite turėti vieną ar kelis implantus.

 

Implantų tvarumas

    

Tai gali būti jūsų pasirinkimas, jei turite pakankamai kaulo ir pakankamai tvirto implanto, kad išlaikytumėte laikino danties vietą ir spaudimą. Ši procedūra taikoma tik tuo atveju, jei pacientui neužtenka žandikaulio kaulo implantui įdėti arba jei žmogus tiesiog nenori atlikti intensyvios burnos operacijos, kurios tikslas – pridėti kaulų. Endosiniai implantai dedami į žandikaulį ir dažniausiai dedami taikant aukščiau aprašytą dviejų etapų gydymo būdą.

    

  1. All-on-4 implantai leidžia pacientams visiškai funkcionuoti per kelias valandas po operacijos. Jei stabilumas nepakankamas, reikia atlikti dviejų etapų operaciją, kai prieš įkėlimą implantas turi likti nepažeistas 3–6 mėnesius. Nuskausminamųjų vaistų paprastai prireikia 2-3 dienas po procedūros.

    

Kadangi mūsų odontologas naudoja anesteziją pacientui nutirpti, žmogui prireiks šiek tiek laiko pasveikti. Tai leidžia minkštiesiems burnos ertmės audiniams išgyti po operacijos. Tai leidžia mums patekti į burną po kelių mėnesių gijimo ir uždėti atramą bei restauraciją tiesiai ant implanto, nereikalaujant pakartotinai atidengti dantų implanto.

    

Baigus gijimą, odontologas gali įdėti dirbtinį dantį ant implanto. Po kelių mėnesių gijimo periodo žandikaulio kaulas ir implantas susilieja, kad suteiktų stabilią atramą protezui.

    

Visiškai modifikavus protezą, jį galima pritvirtinti prie MDI. Protezas išmatuojamas pagal mini implantus ir ant jo daromos žymės, nurodančios, kur galima įdėti MDI.

    

Paprastai apatinio žandikaulio implantų atveju keturi MDI dedami maždaug 5 mm atstumu vienas nuo kito. Atsižvelgiant į viršutinio žandikaulio kaulo, esančio implantavimo vietoje, kokybę ir tankį, vienu metu galima implantuoti keturis iš šių mini implantų. Prieš implantuodamas MDI, odontologas naudoja įvairias diagnostikos ir planavimo priemones, kad surastų optimalią jų implantavimo vietą.

MDI implantai

    

Skirtingai nuo pilnų implantų, MDI nereikalauja invazinių procedūrų, todėl MDI yra švelnesnis pasirinkimas. Reikšmingas MDI pranašumas, palyginti su pilnais implantais, yra tas, kad jie yra perspektyvus gydymo būdas pacientams, kurie patyrė didelį kaulų retėjimą.

    

Pacientams gali būti naudinga tai, kad All-on-4 implantai paprastai yra pigesni nei tradiciniai implantai. Pastaraisiais metais buvo atlikti išsamūs tyrimai, kaip pagerinti kaulų integracijos procesą, o implantai dažnai apdorojami siekiant paskatinti naujų kaulų augimą.

    

Svarbu išlaikyti stabilumą naujoms kaulinėms ląstelėms formuotis ant implanto paviršiaus, o tai užtikrina sėkmingą kaulų integraciją. Tai reiškia funkcinį ryšį tarp implantą laikančio implanto paviršiaus ir gyvo kaulo, leidžiantį tvirtai pritvirtinti implantą kaule, kad jis galėtų atlaikyti nuolatinį spaudimą.

    

Pavyzdžiui, dėl bakterinės dantenų infekcijos gali prireikti antibiotikų arba minkštųjų audinių transplantato, o dėl bakterinės kaulo infekcijos gali tekti pašalinti užkrėstą kaulą ir galbūt implantuoti, o po to – kaulo ir minkštųjų audinių transplantatą. Kaip ir natūralius žmogaus dantis, taip ir implantus bei juos supančius audinius reikia reguliariai valyti.

    

Jei esate geros sveikatos ir ruošiatės implantuoti dantis, būtinai laikykitės odontologo burnos higienos nurodymų, įskaitant valymąsi du kartus per dieną ir dantų siūlą kasdien, ir laikykitės rutinos, kad nauji dantys būtų švarūs ir sveiki. Dantų implantų planavimo procese gali dalyvauti įvairūs specialistai, įskaitant gydytojus, kurie specializuojasi burnos, žandikaulių ir veido ligų srityje (dantų ir žandikaulių chirurgai) ir odontologus, kurie specializuojasi gydant dantis laikančias struktūras, tokias kaip dantenos ir periodonto ligos. 

 

Pabaigai

 

Kaulas (periodontologas). ), odontologai (restauratoriai), projektuojantys ir modifikuojantys dirbtinius dantis, o kartais – ausų, nosies ir gerklės (ENT) specialistai. Dantų implantų chirurgija gali būti sveikintina alternatyva netinkamai prigludusiems dantų protezams ar tiltams ir gali būti alternatyva, kai dėl natūralių šaknų trūkumo negalima statyti protezų ar tiltų. Plačiau Dentes.lt.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *