Kad virtuvės baldai būtų maksimaliai estetiški, svarbiausia ne medžiagos, iš kurių jie pagaminti, ir net ne stilius ar spalva. Raktas virtuvės baldus paversti pačiu įspūdingiausiu virtuvės akcentu iš tiesų yra labai paprastas. Tai tinkama jos priežiūra ir švara. Kaip pasirūpinti nepriekaištinga virtuvės baldų švara be didesnių pastangų?
Virtuvės baldai privalo būti valomi reguliariai
- Kad virtuvės tvarkymas nekeltų neigiamų emocijų ir nevirstų nemaloniu darbu, susikurkite kasdienį ritualą: namams nurimus, skambant muzikai, su drėgna mikrofibros šluoste prasieikite pro visų virtuvės baldų paviršių. Patikėkite, per dieną čia prisikaupia gausybė trupinių, maisto likučių, spintelės nutaškomos vandeniu, kava, o kaitlentė net skęsta riebaluose.
- Reguliarus baldų valymas užtikrina, kad ant jūsų spintelių, spintelių viduje ar ant stalviršio nesikaups nešvarumai bei bakterijos.
- Reguliariai valomi virtuvės baldai visuomet pasižymi ilgaamžiškumu, ilgiau išlaiko savo prekinę išvaizdą, todėl atrodo naujesni, prabangesni.
- Kasdienei priežiūrai pakanka nuvalyti virtuvės spintelių bei stalviršio paviršius šiltu muiluotu vandeniu, nuskalauti ir nusausinti.
- Riebalus geriausiai šalinti iškart, nelaukiant, kol įsigers į spintelės ar stalviršio paviršių. Tai geriausiai daryti naudojant indų ploviklį ar actą.
Medinių virtuvės baldų priežiūra
- Medinius baldus prižiūrėti pakankamai sudėtinga. Mediniuose paviršiuose linkusios kauptis bakterijos. Geriausia medinių baldų priežiūra – reguliarus baldų valymas pasirinkta valymo priemone.
- Riebalus iš medinių baldų puikiai šalina acto ir vandens mišinys. Lygiomis dalimis sumaišykite vandenį ir actą, užpurkškite mišinio and dėmės. Palaukite trejetą minučių, per šį laiką riebalai ištirpsta. Tuomet nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite.
- Maisto dėmes, riebalus ir kitus nešvarumus nuo medinių virtuvės baldų puikiai šalina ir indų ploviklio bei vandens mišinys.
- Taisyklė, tinkanti bet kokių baldų priežiūrai – niekada nenaudokite abrazyvinių dalelių turinčių priemonių. Abrazyvinės dalelės gali nepataisomai sugadinti virtuvinių baldų paviršių.
- Lygiai taip pat baldų paviršių gali sugadinti ir įvairios cheminės priemonės (balikliai, acetonas, geliniai valikliai). Paviršių priežiūrai saugiausiai rinktis paprastas ūkiškas ir laiko patikrintas priemones: muilą, sodą, actą, indų ploviklį ir vandenį.
Laminato baldų priežiūra
- Laminuotas stalviršis, spintelės ir kiti virtuviniai baldai gana lengvai pažeidžiami, įbrėžiami, todėl priemones laminato baldų priežiūrai rinkitės itin atsargiai. Venkite chemijos bei tų priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių.
- Nešvarumai bei nedidelės riebalų dėmės lengvai pašalinamos švelnaus indų ploviklio ir šilto vandens mišiniu. Tai saugi priemonė valyti laminato baldų paviršius. Nuvalę baldus mišiniu, nusausinkite juos mikropluošto šluoste.
- Reguliariai virtuvės baldų priežiūrai tinka ir muilo bei vandens mišinys. Tik nuvalius baldus, svarbu juos nuskalauti švariu vandeniu ir nusausinti rankšluosčiu arba mikropluošto šluoste.
Stikliniai virtuvės baldai
- Lengviausiai prižiūrėti virtuvėje esančius stiklo paviršius. Stiklo paviršiams valyti tinka tiek acto, tiek muilo ar sodos ir vandens mišiniai. Svarbiausia dalis – nuplovus stiklinius virtuvės baldus, atsakingai juos nusausinti švaria šluoste, kad neliktų valymo žymių.
- Stikliniams paviršiams visiškai netinka priemonės, turinčios abrazyvinių dalelių. Venkite aštrių kempinių ir šepetėlių bei valymo priemonių, kurios gali sugadinti ir subraižyti stiklinį paviršių.