Buto pasirinkimas. Ką svarbu žinoti?

Buto pasirinkimas. Ką svarbu žinoti?

Renkantis savo naują būstą neretai mūsų laukia nelengva užduotis. Juk svarbu yra įvertinti tiek daug faktorių pradedant lokacija, artimai esančiomis mokyklomis ir parduotuvėmis, na o kur ir pačios jo ypatybės be kurių mes neapsieitume.

Nekilnojamas turtas ir jo rinka šiuo metu yra pasiekusi dideli burbulą, kas reiškia, jog net už pačius paprasčiausius butų Vilniuje variantus žmonės turi mokėti tikrai nemažą pinigų sumą.

Jeigu esate rimtai pasiryžę atsinaujinti, tuomet, žinoma, reikėtų žinotų tam tikrus faktorius kurių pagalba galėsite įvertinti tai kas jums bus geriausia.

Šiame straipsnyje – būtent apie tai.

Buto pasirinkimas – svarbiausios ypatybes

Kokie dalykai yra patys svarbiausi renkantis naują butą sau ir savo šeimai? Aptariame šiuos kriterijus žemiau.

Vieta mieste

Savaime suprantame, kiekvienas norėsime buto tokioje vietoje kur viskas bus kaip įmanoma arčiau. Čia reikėtų atsižvelgti ne tik į jūsų darbovietę ir jūsų asmeninius poreikius, tačiau ir tai ko reikės jūsų šeimos nariams įskaitant patogų susisiekimą, darželius, mokyklas ir t.t.

Daugiavaikės šeimos paprasčiausiai skiria prioritetą miegamiems rajonams kuriuose mažai šurmulio arti parduotuvės ir kiti minėti dalykai. Prieš perkant butą, reikėtų įdėmiai pasižiūrėti kas yra pasiūloje ir įvertinus finansines galimybes, atsirinkti keletą variantų.

Aukštas ir kiti faktoriai

Nors kai kuriems žmonėms buto vieta didesnės reikšmės neturi, vis dėl to tai gali nulemti tokius dalykus kaip jūsų eksploatacijos kaštai ir t.t. Kaip žinia, žemiau esantys butai paprastai turi geresnį apšiltinimą, todėl reikės mažiau energijos jiems sušildyti.

Kitas dalykas ką svarbu įvertinti, gali būti, jog pirmų ar paskutinių aukštų butai bus brangesni dėl to jog jie turės papildomą balkoną ar terasą einančią kartu su butu. Tai gali būti puikus privalumas daugeliui žmonių, todėl tai taip pat gali daryti įtakos kainai.

Kvadratūra

Savaime suprantama, jog didelei asmenų šeimai reikės didesnio buto ir kambarių skaičiaus, tačiau tai vėl gi gali paveikti buto kainą. Svarbu įvertinti ne tik kiek vietos reikės žmonėms dabar, tačiau ir ateityje.

Juk paaugę vaikai taip pat norės savo kambario ir privačios erdvės. Jei šeimos neturite ar neplanuojate jos pagausėjimo, žinoma, galite apsieiti ir su kur kas mažesnio dydžio butu, galbūt net ir prabangesniame rajone.

Kiek butas bus įrengtas

Jei galvojate apie visiškai naują būstą, tuomet reikėtų įvertinti jų įrengimo lygį. Jei neturite didelio biudžeto, ko gero aktualu bus rinktis butą kuris jau turite patenkinamą įrengimo lygį, nereikalaujančio didelio investicijų.

Paprastai rinkoje galima rasti tiek pilno įrengimo, tiek dalinai įrengtų butų, todėl atsižvelkite į savo situaciją ir pasirinkite tą variantą kuris labiausiai atitinka jūsų lūkesčius ir galimybes šiuo metu.

Pabaigai

Straipsnyje įvertinome keletą kriterijų kurie yra svarbiausi renkantis būstą. Juos tinkamai įvertinus, nesunkiai rasite patį idealiausią variantą sau ir savo šeimos nariams.

Parengta pagal manoplotas.lt informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *