Kelionės 2023 metais – kontrastingas pasirinkimas

Kelionės 2023 metais – kontrastingas pasirinkimas

Šiais laikais nieko nestebina nei kelionės į netoliese esančias šalis, nei į tolimiausius pasaulio kampelius. O kiekviena vietovė turi kuo nudžiuginti. Tad kur keliauti 2023 metais?

Kelionės į Indiją 2023 metais

Galbūt populiarumo sąrašuose nekaraliaujanti, tačiau dėmesio tikrai verta šalis yra Indija.

Ką galima pamatyti Indijoje?

O, labai daug visko… Nuo Džaipuro iki Goa, nuo Adžantos olų iki Durgos šventyklos ir t.t. Su žodžiu „įdomu“ stipriai asocijuojasi minėtasis Džaipuras, esantis šalies šiaurės vakaruose. Tai 2,7 mln. gyventojų turinti Radžastano valstijos sostinė. Miesto įkūrimo data mena XIII amžių, o pastatytas jis iš raudonų kalkakmenių, kurie kasami aplinkinėse vietovėse. Džaipure turistų abejingų nepalieka miesto rūmai, Nahaar Garh tvirtovė, Jantar Mantar observatorija, Amber rūmai…

Šiek tiek apie paminėtą Goa

Šis pavadinimas slepia kurortą, esantį Goa valstijoje. Tai išplėtoto turizmo vieta, pritraukianti naujų lankytojų. Na, o kaip Adžantos olos? Pastarosios – tai budistų šventyklų bei vienuolyno kompleksas. Jis yra Indijos vakaruose. Olos įrašytos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. O štai Durgos šventykloje karaliauja… beždžionės. Šios šventyklos viduje gali būti tik maldininkai – pašaliniai turi teisę įeiti tik kieman.

Be šių išvardytų vietų, kelionės į Indiją žavi ir tiesiog savo atmosfera. Tad trumpai apie pačią šalį. Ši valstybė įsikūrusi pietinėje Azijos dalyje. Įdomu tai, kad Indija siejama su kontrastais. Čia yra visko – ir šurmulio, ir didybės, ir pailsėti leidžiančių paplūdimių. Tikriausiai teko girdėti, jog į Indiją keliaujama norint atrasti dvasinę harmoniją.

Apie šią šalį galima pasakoti ir pasakoti. Tai vieta, kur puikiai turėtų jaustis ir ramus intravertas, ir naujų įspūdžių ištroškęs savo kailyje netelpantis vadinamasis vakarėlių liūtas. Kelionės į Indiją – visapusiškas ir kontrastingas, kaip ir pati šalis, pasirinkimas.

Kelionės į Latviją – naujas pažinimas ir puikus poilsis

Kelionės paprastai asocijuojasi su atostogomis, aplinkos pakeitimu. Neretai trokštama nuvykti į egzotiškas šalis, į karščiu alsuojančius paplūdimius. Ir vis dėlto įdomių objektų galima atrasti ne tik tolimajame Egipte ar Ispanijoje. Lietuvos kaimynė Latvija – viena iš šalių, kur įmanoma įdomiai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Įdomių lankytinų objektų yra gerokai arčiau, nei jums atrodo

Kad ir Bauskė, nuo Lietuvos sienos nutolusi tik kelias dešimtis kilometrų. Čia stūkso tokio pat pavadinimo pilis. Tai renesanso stiliaus pastatas. XVIII a. pradžioje pilis buvo susprogdinta, tačiau dabar ji iš dalies restauruota. Ši vieta turėtų patikti romantiškoms sieloms. Apvalus bokštas leidžia gėrėtis nuostabia panorama. Beje, apie šią vietą sklando ir legenda Anot jos, prieš statybas žynys paliepęs pirmąjį pasirodžiusįjį įmūryti sienon. O nutiko taip, kad pirmoji pasirodžiusioi buvo statybos viršininko žmona. Ačiū Dievui, tai ne pabaiga – prieš moterį užbėgo šuniukas. Šį ir paaukojo.

Kitas dėmesio vertas reginys yra Daugpilis

Antras pagal dydį Latvijos miestas, esantis pietryčiuose. Anksčiau Daugpilio pavadinimas buvo Diunaburgas, o reikšmė – gynybinis Livonijos ordino įtvirtinimas. Laikui bėgant funkcija kito – vietovė tapo prekybos ir pramonės centru. Na, o miesto simbolis yra Daugpilio tvirtovė. Tai griuvėsiai, likę iš buvusių gynybos įtvirtinimų.

Žmonėms, pasiilgusiems gamtos natūralumo, verta pasiūlyti apsilankyti Gaujos nacionaliniame parke, apimančiame didesnę nei 92000 ha teritoriją. Jo reikšme galima laikyti Gaujos upės slėnio išsaugojimą. Nors didelė dalis – miškai, čia gausu įvairių stulbinančių objektų, kuriuos suformavo besitraukiantys ledynai.

Jau tikriausiai aišku, kad ir Lietuvos kaimynės (šiuo atveju, Latvija) turi kuo didžiuotis. Kai kurie objektai – tarytum gyvi istorijos puslapiai, tačiau čia yra ir puikių vietų tiesiog geram atsipūtimui – kelionės į šią šalį tikslų yra tikrai daug.

Vokietija – naujas atostogų tikslas

Kelionės – tai daugelio žmonių pomėgis. Kartais nekantriai laukiama atostogų, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai nuolat keliaujama po pasaulį ir ieškoma naujų jo turtų. Net ir, rodos, iki gyvo kaulo žinomi valstybių pavadinimai pradeda intriguoti ir sužavi įvairiais objektais. Prie tokių šalių galima priskirti ir Vokietiją.

Kalbant labiau moksliškai, pilnas minėtosios šalies pavadinimas – Vokietijos Federacinė Respublika. Gyventojų čia 82 milijonai, o sostinė – Berlynas. Šalis įsikūrusi Europos regione, o piliečiai atsiskaitinėja eurais. Ir tai tiesiog vienas kitas faktas. Už jų slypi žymiai įdomesni objektai…

Paminėjimo tikrai verta labai žymi Berlyne esanti aikštė, besipuikuojanti Aleksandro vardu. O jos trumpinys – Alex. Iki XIX a. ši vieta buvo galvijų prekeivių turgus. Antrasis pasaulinis karas lėmė aikštės išvaizdos metamorfozę. Didžioji dalis dabar stūksančių pastatų yra nauji. Aikštė garsėja Berlyno televizijos bokštu. Šio aukštis – 365 m. Taip, tiek pat metrų, kiek dienų metuose. Nežinia, ar šis vienodumas yra sutapimas, ar tiesiog malonus atsitiktinumas. Norintiems pasivaišinti ir pasigrožėti vaizdu iš viršaus, puiki proga tai padaryti – apsilankyti 200 metrų aukštyje įrengtoje kavinėje.

Kelionės į Vokietiją 2023 – tai tarytum istorijos vadovėlio atvertimas

Kalbame apie Berchtesgadeno miestelį. Kas bendro su istorija? Šis regionas kadaise talpino nacių buveines. Negana to, netoli miestelio buvo namas, kurio savininko vardas siejamas su žiaurumu (Hitleris). Greta yra ir Hitlerio rezidencija, vadinama Erelio lizdu (Adlerhost). Verta sutikti, jog labai viliojamai skamba kalnų restoranas, esantis ten, kur anksčiau buvo vadavietė. Tai puikus būdas pasigrožėti kalnų vaizdu. Pats Berchstagadeno miestas vilioja daugybe istorinių pastatų, pavyzdžiui, pilimi, seniau buvusia augustinijonų vienuolynu.

Kelionės į Vokietiją tikrai neapsiriboja tuo, kas čia paminėta, tačiau tebūnie tai įvadas į tolimesnį domėjimąsi ir galbūt naują kelionės tikslą.

Straipsnį paruošė hotel-prague.us tinklaraštis apie keliones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *